Často kladené otázky

Vážený zákazník! V tejto sekcií vám poskytneme odpovede na vaše otázky. V prípade ďalších informácií sa na nás dôverou obráťte!

Aký doklad dostanem k fóliám?
Keď vami zvolená dielňa nevie poskytnúť doklad - osvedčenie k fóliám, je potrebné si nájsť druhú dielňu, nakoľko ho od vás pri cestnej kontrole alebo STK môžu požadovať. Platnú právnu úpravu o použití autofólií na území SR nájdete tu:
 
Zmluvní partneri Skyfol-u vám vystavia osvedčenie s poradovým číslom opatrené aj ochranným hologramom. Fólie Skyfol sú schválené MDPaT SR a Štátnym dopravným úradom.
 
Namontujú mi fóliu, ktorá odráža teplotu?
Autofólie sú dvojaké: také, ktoré odrážajú infražiarenie a také, ktoré nie. Obyčajné farbené fólie slúžia na zatemnenie interiéru a neodrážajú teplotu. Klasické tepelnoizolačné fólie sú vyrábané kovovým povlakom metódou takzvanej „ sputtered “, ale najnovšie majú vrstvu ktorá pohlcuje infražiarenie. V ponuke Skyfol nájdete všetky druhy týchto fólii (rad Skyfol HP, UP, NT).
Naši zmluvní partneri vám predstavia rozdiel medzi klasickými a modernými fóliami pomocou prístrojov. Otestujte fólie ešte pred výberom!
 
Na aký účel potrebujem fólie?
Ochrana proti nazeraniu dnu: cieľom menšej viditeľnosti do interiéru vozidla si vyberte čo najtmavšie fólie (Shark RS 05, HP 03, HP 05) Kvôli komfortu pre deti: musíme brať do úvahy dva faktory – tepelnú izoláciu a zatemnenie. Deťom musíme zabezpečiť prítmie a znížiť pálenie slnka. (Shark HP 05, Shark HP 15, Shark HP 20)
 
Ochrana proti teplu: Ak je pre vás prvoradá ochrana proti teplu a nechcete príliš zatemniť vozidlo, odporúčame vám NiCr sputtered fóliu Shark UP alebo fóliu s vrstvou pohlcujúcou infražiarenie Shark NT 70 a NT 80.
 
Kto mi namontuje fólie?
Profesionálnu montáž autofólii vám zabezpečia naši vyškolení zmluvní partneri, ktorí sú vyškolení dovozcom (majú certifikát ) s dlhoročnými skúsenosťami. Uvážte, či zveríte svoje vozidlo do rúk amatéra, ktorý montuje fólie iba príležitostne popri práci! Aj kvalitná fólia sa dá nainštalovať nesprávne.
 
Ako sa dá kvalitne nainštalovať fólia: bez demontáže skiel alebo s vyberaním ?
Každému vyhovuje iný spôsob inštalácie. Na dobre odvedenú prácu nemá spôsob inštalácie vplyv. Naši partneri väčšinou inštalujú bez demontáže skiel.

Akú záruku dostanem na fóliu?
Skyfol dáva záruky, ktoré stanovil výrobca. Vzťahujú sa na bublinkavosť, lámanie, farbustálosť, delamináciu a chyby lepidla.

Kto vyrába fólie Skyfol?
V posledných rokoch sa veľmi rozšíril kruh výrobcov autofólií. Západný trh chcú získať predovšetkým výrobcovia z Ďalekého - východu. Tieto produkty sú väčšinou nevhodné pre západné trhy, nakoľko nemajú stabilnú kvalitu. Musíme spomenúť, že aj poprední americkí výrobcovia kupujú polotovar z východu a následne ho predávajú pod vlastnou značkou.
Skyfol dováža materiál od popredných výrobcov, ktorí stabilne dodávajú škálu kvalitných produktov. Medzi našich dodávateľov patrí americký Commonwealth Laminating and Coating a tiež americký Solamatrix.
 
Ktorú fóliu dostanem od daného výrobcu?
Z vlastných skúseností vieme, že niektorí výrobcovia s reklamou najkvalitnejšieho produktu predávajú technologicky menej kvalitné fólie. Skyfol triedi svoje produkty do jednotlivých skupín – osobitne uvádza ich prednosti aj hendikepy. Sme hrdí na skutočnosť, že fólie z radu Skyfol Shark HP, ktoré patria do vyššej triedy, sú našou najpredávanejšou fóliou na Slovensku oproti obyčajnými farbenými fóliami od iných výrobcov.