Často kladené otázky

Ochrana pred črepinám a proti vlámaniu
Najprv sa musíme rozhodnúť či chceme fóliu proti vlámaniu, alebo len ochranu pred črepinami. Na ochranu proti črepinám si stačí vybrať tenšiu fóliu, napr. 100 mikrónovú, ktorá sklo udrží pohromade v prípade rozbitia. Ak chceme silnejšiu ochranu proti vlámaniu, je potrebné si zvoliť silnejšiu fóliu, napr. S8, S12 .
 
Silné lepidlo
V prípade bezpečnostných fólií (nad 100 mikrónov) je veľmi dôležité, aby aj lepidlo použité na fólie bolo dostatočne silné a hrubé. Vo všeobecnosti môžeme konštatovať, že výrobcovia, ktorí používajú tenšiu a slabšiu vrstvu lepidla, tým značne znižujú účinnosť bezpečnostného faktora fólií. Fólie SkyFol Security sú vyrábané popredným americkým výrobcom. Po aplikácii takýchto fólií a lepidla dostanete Osvedčenie, ktoré obsahuje záručné podmienky výrobcu aj aplikátora.
 
Kvalitná realizácia
Na základe vašich požiadaviek vám vypracujeme cenovú ponuku na najvhodnejšiu fóliu. Montážnik bez dostatočných teoretických a praktických znalostí vám môže ponúknuť nesprávne riešenie. Pre zabezpečenie kvalitnej realizácie zvoľte profesionálov zo siete partnerov SkyFol! Spoľahnite sa na nás!
 
Aká záruka sa vzťahuje na bezpečnostné fólie?
Na fólie značky Skyfol dávajú desaťročnú záruku samotní výrobcovia. Medzi našich dodávateľov patria známi a spoľahliví americkí výrobcovia ako Solamatrix a Commonwealth Laminating and Coating Company.
 
Akú kvalifikáciu majú Skyfol fólie?
Nakoľko naše fólie sú produktmi renomovaných amerických výrobcov, disponujú so všetkými potrebnými skúšobnými protokolmi, potrebnými na splnenie medzinárodných noriem. Fólia Skyfol Security S8 podľa normy EN356 má kvalifikáciu P1A, Skyfol Security S12 dostala aj kvalifikáciu P2A. Tieto testy sa robia s oceľovou guľou s hmotnosťou 4,11 kg a polomerom 100 mm tak, že guľa voľne padá z rôznych výšok na zasklenie. Guľa musí naraziť na vzorku 3x. V prípade kategórie odolnosti P1A – z výšky 1500 mm a v prípade P2A je to z výšky 3000 mm.